فن بیان در محل کار

0
1580

فن بیان خوب در محیط کار از نیازهای ضروری در جامعه امروزی است و مزیت رقابتی ما محسوب می‌شود. فردی که حرفه‌ای صحبت می‌کند و دارای مهارت‌های کلامی است خیلی زود در محل کار موردتوجه قرار می‌گیرد و به‌سرعت جایگاه شغلیش ارتقاء پیدا می‌کند. بیان خوب داشتن در کسب‌وکار بر امتیازات ما می‌افزاید. افرادی که دارای فن بیان خوبی هستند به ‌سرعت توجه اطرافیانشان را به سمت خود جلب می‌کنند.

فن بیان من در محیط‌های کاری ای که بودم، کمتر کسی را در جایگاه‌های بالای سازمانی بدون داشتن فن بیان خوب و قدرت کلام می‌دیدم. شاید عبارت “خوش‌سروزبان ” توصیف خوبی برای افراد با بیان خوب باشد. حتماً این جمله را شنیده‌اید که فلانی چقدر سروزبان‌دار است. در مجموعه مذکور، مدیر فروش مجموعه شخصی با فن بیان عالی بود که توانایی ارتباط برقرار کردن و گفتگو در هر شرایطی را به بهترین نحو داشت.

برای این منظور به آموزش رایگان فن بیان مراجعه کنید

با هرکس از پایین‌ترین سطح اجتماع یا محیط کار گرفته تا افرادی با سطح اجتماعی و سمت‌های بالا در محیط کار به نحوی عالی و متناسب با او صحبت می‌کرد. همین توانایی باعث بالا رفتن موقعیت او در محیط کار و جلب احترام اطرافیان شده بود. یا بالعکس یکی از همکاران که بسیار در کارش حرفه‌ای بود، به دلیل نداشتن فن بیان مناسب بسیارکم‌رنگ‌تر بود و موردتوجه نبود. در یک دوره کاری من با مدیری کار می‌کردم که یکی از ویژگی‌های پرسنلی که می‌خواست این بود که قدرت بیان خوبی داشته باشد و به‌اصطلاح خودش سروزبان‌ باشد. یعنی کسی که دارای بیان قوی و اعتمادبه‌نفس بالاست.

حتما بخوانید:  نقش فن بیان در رشد سازمان ها

یک تحقیق فوق‌العاده جالب می‌خواندم که در آن مطرح‌شده بود که سازمان‌هایی که دارای ارتباطات قوی و اصولی هستند، ۱۱۳ بار بیشتر از سازمان‌های دیگر احتمال دارد که به سطوح بالای سودآوری و بهره‌وری برسند. در تحقیقی مشابه بیان شده بود که ۹۷ درصد از افرادی که دارای ارتباطات ضعیف هستند، مهارت‌های کلامی ناکافی دارند و فن بیان خوبی ندارند.

یک پیشنهاد ویژه

پیشنهاد میکنم این دوره ارزشمند را هرگز از دست ندهید:

یک بار برای همیشه، رهاشدگی را رها کنید!

در این دوره آموزشی رهاشدگی را با تمام جزییات آن موشکافی کنید. و برای همیشه از شرّ آن راحت شوید
برای اطلاع از محتویات و زمان شروع آن، همین الان با ما تماس بگیرید.
جزییات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید