مهارت

چالش های قوی در زندگی اصولا با کارهای سخت و نتایج قوی گره خورده اند

در زندگی طبیعی است که گاه و بی گاه از طریق مسیرهای ساده موفقیت به نتایج خوبی دست پیدا کنید. اما آیا توانایی نگهداری آن موفقیت‌ها را نیز دارید؟ یا تنها یک اتفاق و زودگذر هستند؟ توانایی تکرار آن را نیز دارید؟ آیا وقتی که دیگران نیز روش انجام شما را یاد گرفتند شما خود را درگیر یک رقابت می‌بینید؟

هنگامی که شما خود را ملزم به انجام کارهای سخت می کنید، به قلمرو نتایج شگفت انگیز دست خواهید یافت. که هر کسی در آن راه ندارد.

اراده انجام کاری که سخت است به مانند این است که شما کلید اختصاصی یک اتاق گنجینه را در دست دارید.

مسئله جالب در مورد کارهای سخت، فراگیر بودن و عمومی بودن آن است و مهم نیست که در چه صنعتی یا حرفه ای هستید. با استفاده از کار سخت می‌توانیم بدون توجه به هیچ ملاحظات خاصی به نتایج بلندمدت مثبت دست پیدا کنیم.

من نیز از فلسفه ی مشابهی در ساختن این بیزینس توسعه شخصی استفاده می کنم. من کارهای زیادی انجام می‌دهم که سخت هستند. من در مورد مطالب و عناوینی توسعه و تحقیق می کنم که مردم به راحتی از کنار آن می‌گذرند و یا از آن فرار می کنند. من به سختی و با عمق زیاد مطالب را جستجو می کنم و به دنبال طلا میگردم.

مطالعه و تحقیقات زیادی انجام می‌دهم. مقالات بلندبالای مینویسم. نوشته های خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار می دهم. بنابراین من در حال بهتر کردن بهترین توانمندی های خود هستم. من این کار را 4 سال پیش شروع کردم و از آن موقع تا الان بدون هیچ درآمدی از اینکار، به صورت تمام وقت بر روی آن کار می کنم.

بخوانید  هوش هیجانی یا EQ چیست و چرا مهم‌تر از IQ است؟

در عین حال من بر روی مهارتهای سخنرانی نیز متمرکز شده ام و بر روی آن کار می کنم. عضو باشگاه سخنرانی هستم و ۶ قرار ملاقات درماه دارم. چندین سخنرانی رایگان ضبط کردم و به رایگان در اختیار دیگران قرار دادم تا از آن بهره ببرند در هر یک از این سخنرانی ها معیار من سخنرانی گذشته خودم بوده است. با آن رقابت می کنم تا سطح بهترین خودم را افزایش دهم. من میدونم همه اینها زمان‌بر است و اگر زمانی برای این کار مورد نیاز است پس باید آن را گذاشت.

کار سخت
کار سخت

من در مورد نوشتن کتاب خود نیز از راهکار مشابهی استفاده کردم. کتاب مقدار زیادی از کار دشوار و طاقت فرسا را طلب می‌کرد. اما من میخواستم این کتاب کتابی باشد که مردم برای ۱۰ سال آن را بخوانند و لذت ببرند. نوشتن کتابی به این نحو به مراتب ۱۰ مرتبه مشکل تر از کتاب هایی اسب که امروزه در بخش روانشناسی فروشگاه های کتاب به چشم می خورد. اما بعضی از آن کتابها تنها در یک سال از قفسه خارج می شود و مردم به ندرت ها را به یاد می آورد.

کارهای سخت نتیجه می دهد

وقتی کسی خلاف این را به شما می گویند نگران راه حلی سریع و آسان باشید که بلافاصله بعد از این به شما پیشنهاد می دهد. هر چه اراده شما برای انجام کارهای سخت بیشتر باشد، نتیجه و بازدهی بیشتری در سبد شما قرار خواهد گرفت و…

هر چه عمیق تر بتوانید زمین را بکنید، احتمالاً گنج بیشتر و بهتری پیدا خواهید کرد.

سلامت بودن نیز کار سختی است نگه داشتن یک رابطه موفق نیز کار سخت می‌طلبد، بزرگ کردن کودکان نیز و همینطور منظم بودن سازماندهی شدن نیز کار سخت می‌طلبد. قرار دادن اهداف و گذاشتن برنامه ای برای دستیابی به آنها و ماندن در مسیر نیز کار سختی است. شاد بودن نیز کار سخت می‌طلبد. شادی حقیقی از عزت نفس بالا سرچشمه می‌گیرد از نوع تقلبی آن که از تکذیب یا فرار کردن از حقیقت به دست می آید.

بخوانید  انضباط شخصی کلید اصلی موفقیت است

کار سخت دست در دست پذیرش پیش می رود.

یکی از چیزهایی که شما باید بپذیرید قسمتهایی از زندگیتان است که به هیچ چیز به جز کار سخت وابسته نیستند.

شاید شما در یافتن یک رابطه کامل و لذت بخش تاکنون موفقیتی نداشته اید. و شاید سخت کوشی در این زمانه تنها راه برای اینکه این مسئله اتفاق بیافتد این است که شما بپذیرید که آن کاری را باید انجام دهید که از آن دوری می‌کنید. شاید شما بخواهید وزن خود را کم کنیم و شاید الان زمان آن فرا رسیده است که بپذیرید مسیر دستیابی به هدف تان نیازمند رژیم غذایی منظم و تمرین منظم است. که هر دویشان کاری سخت ند. شاید شما بخواهید درآمدتان را افزایش دهید شما باید بپذیرید که تنها راه رخ دادن این مسئله داشتن مقدار بیشتری از کار سخت است.

وقتی شما از انجام کارهای سخت دیگر نترسید و از آن دوری نکنید، زندگی شما به سطح کاملا جدیدی خواهد رسید. به راحتی خود را در آن رها کنید و آن را بپذیرید. به جای دشمن آن را دوست و همراه خود بپندارید.

کار سخت یک پتانسیل یا ابزار در جبهه شماست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن