درآمد و ثروت

چگونه درآمد خود را ده برابر کنید ؟

حتما تابحال فکر کردید که چگونه درآمد خود را ده برابر کنید. ابتدا یک تمرین برای شما:

فرض کنید که الان شما 10 برابر درآمد سالانه خود را در میآورید. به عنوان مثال اگر در حال حاضر سالانه 36 میلیون تومان دریافتی دارید، فقط برای یک لحظه فرض کنید که در یک سال 360 میلیون تومان دارید. یعنی 1000% تغییر.

هیچوقت خودتان را ارزان نفروشید

اولین واکنش اکثر افراد اینست که پوسخندی میزنند! سپس به دلایلی (یا به عبارت بهتر توجیهاتی) فکر میکنند که از آن طریق اثبات کنند نمی شود! اصلا راه ندارد!
یک روز یکی از دوستان به من گفت: “اگر تو میدونستی چند سال طول کشید که این چیزهایی که الان دارم رو به دست بیارم، اونوقت دیگه این حرفها رو به من نمیزدی!”

این هرگز بهانه خوبی نیست

یک جمله معروف از مارک تواین هست که میگوید:

[av_notification title=” icon_select=’yes’ color=’green’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’نام‌کاربری نمی‌تواند بیشتر از ۶۰ حرف باشد.’ av_uid=’av-2phlei’ admin_preview_bg=”] هزاران توجیه برای هر شکست وجود دارد، اما هرگز حتی یکی دلیل خوب هم وجود ندارد!
[/av_notification]

تراژدی اکثر افراد معمولی در جامعه ما پول، یا به عبارتی نبود آن، است. این درحالی است که این فرد پتانسیل و توانایی بدست آوردن درآمد بسیار بیشتر از آن چیزی که الان بدست می آورد را دارد.
حالا یک سوال: آیا مدیری که 360 میلیون تومان در سال درآمد دارد، 10 مرتبه باهوش تر از مدیریست که درآمدش 36 میلیون تومان در سال است؟ 10 برابر باتجربه تر است؟ آیا 10 برابر بیشتر کار میکند؟
البته که نه!!
هیچکدام از اینها نه از لحاظ ذهنی و نه فیزیکی ممکن نیست. اما همواره در هر بیزینسی افرادی وجود دارند که چندین برابر بیشتر از سایرین درآمد دارند. که البته این تفاوت درآمد هیچ ربطی به سن، هوش، تجربه و بسیاری از پارامترهای دیگر ندارد.

بخوانید  چگونه درآمد دلاری داشته باشم؟

راه حل داستان در اینجاست

سالها پیش یک آزمون سنجش هوش بین مردان و زنان کشورمان، به طور تصادفی انجام شد. بین بالاترین و پایینترین IQ در این نفرات 2.5 برابر اختلاف بود. اما جالب اینجاست:

[av_notification title=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’orange’ border=’dashed’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’نام‌کاربری نمی‌تواند بیشتر از ۶۰ حرف باشد.’ av_uid=’av-2yubbe’ admin_preview_bg=”] “درآمد فردی که بیشترین درآمد را داشت (که البته دارای بیشترین IQ نبود) 100 برابر درآمد فردی بود که کمترین درآمد را داشت (که اتفاقا او هم کمترین IQ را نداشت)”
[/av_notification]

حالا یک اقدام عملی برای بدست آوردن درآمد بیشتر

اینجا دو راهکار برای افزایش درآمد معرفی میکنم:

  1. ابتدا فردی با بیشترین درآمد (موفق ترین فرد) را در رشته کاری خودتان را پیدا کنید. سپس ببینید که او چه کاری را متفاوت از دیگران انجام میدهد. به عبارتی او چه کارهایی را انجام میدهد که شما انجام نمیدهید. هر روز این کارها را انجام دهید تا درآمد خود را ده برابر کنید. (یک کپی کاری دقیق)
  2. هدفی بگذارید که برای دو سال، دو فصل یا … آینده درآمد خود را دوبرابر کنید. سپس برنامه ریزی کنید که راههای رسیدن به این درآمد چگونه است. و چگونه میتوانید درآمد خود را ده برابر کنید. (برای توضیحات مفصل تر اینجا را بخوانید)

با پیروی از این راهها رسیدن به درآمد 10 برابری رویا نیست. بلکه واقعیتی است که شما با تبدیل شدن به فردی که گنجایش دریافت این درآمد را دارد، کسب خواهید کرد.
این یک قانون جهانی است که اگر فردی که الان x تومان درآمد دارد، بخواهد درآمدش همانند فردی شود که 10 برابر x است، باید خصوصیاتش، نحوه تفکرش و عملش همانند فرد دوم شود.
ما با ثابت نگه داشتن خودمان و تغییر ندادن شیوه عمل و اندیشه مان، انسان متفاوتی نخواهیم شد و قطعا به انسان ثروتمندی هم تبدیل نخواهیم شد. این یک قانون قطعی است و شکی هم در آن نیست.

بخوانید  چگونه درآمد دلاری داشته باشم؟
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن